PERFEKCJONIZM – jak sprawić by służył, a nie prowadził do wyczerpania
Perfekcjonizm może motywować nas do działania i równocześnie ciążyć, ograniczając naszą spontaniczność i radość życia. Warsztat pomaga znaleźć w sobie odwagę, aby odpuścić sobie wysokie standardy, kontrolę i przymus zadowalania innych.
Podczas warsztatu będziemy odkrywać, jak pozwolić sobie na BYCIE w uldze i zatrzymaniu, a nie na uwięzi zadań i przymusów, jak odzyskać lekkość i wolność, a także jak czerpać korzyści ze skłonności do perfekcjonizmu, nie wpadając jednocześnie w jego ciemne sidła. Nauczymy się, jak równoważyć wysokie standardy z akceptacją własnych niedoskonałości, rozwijać w sobie elastyczność i oswajać lęk przed porażką. W siostrzanym gronie przećwiczymy techniki pomocne w codziennym życiu, zarówno w relacjach osobistych, jak i obszarze zawodowym.
Zapraszamy do wspólnego odkrywania, jak można żyć dobrym, swobodny życiem, nie będąc niewolniczką perfekcjonizmu.
Program warsztatów został przygotowany w oparciu o trzecią falę terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Zawiera techniki wykorzystywane w terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Metody te mają na celu zwiększenie elastyczności psychologicznej oraz poprawę jakości życia. Łączą w sobie etykę, podejście naukowe i wiedzę opartą na dowodach (evidence-based), zapewniając bezpieczeństwo i skuteczność.
Dla kogo?
Warsztat jest dla wszystkich kobiet, które na co dzień zmagają się z wysokimi standardami i perfekcjonizmem. Jeśli masz w sobie skłonność do krytyki, prokrastynujesz, czujesz lęk i myślisz o sobie, że bywasz niewystarczająco dobra, ten warsztat jest dla Ciebie.
Korzyści
- Zredukujesz napięcie i stres związany z perfekcjonizmem.
- Zwiększysz swoją elastyczność psychologiczną i poczucie wolności.
- Nauczysz się akceptować rzeczy, których nie możesz zmienić.
- Wprowadzisz więcej lekkości i witalności do swojego życia.
- Nauczysz się być dla siebie bardziej życzliwą i wyrozumiałą.
Być może jesteś zainteresowana innymi warsztatami z cyklu DOBRA DLA SIEBIE? Jeżeli tak zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami warsztatów z obszaru:
czułość dla siebie, asertywności, komunikacji, stresu, seksualności, poczucia własnej wartości.
Informacje organizacyjne
Termin i miejsce spotkań:
Sobota, 30 listopad 2024, 10:00-14:00
Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej, ul. Hallera 3/3 lub ul. Parkowa 42/1A we Wrocławiu
Koszt
Całkowity koszt to 299 zł.
Jak się zapisać
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy: Formularz
- Poczekaj na e-mail z potwierdzeniem. Informację zwrotną otrzymasz w ciągu kilku dni.
- Decyzja o zakwalifikowaniu na warsztaty jest uzależniona od kolejności zgłoszeń.
Masz pytania?
Napisz: kontakt@itpb.pl lub zadzwoń: 511-322-117
Grupę poprowadzi:
dr Natalia Liszewska – jestem psycholożką, wykładowczynią Uniwersytetu SWPS, psychoterapeutką poznawczo behawioralna (cert. nr 527), superwizorką (cert nr. 81) i interwentką kryzysową. W swojej pracy korzystam z wielu podejść, łączę terapię poznawczo-behawioralną z nurtem systemowym. W pracy z drugim człowiekiem istotna jest dla mnie autentyczność, akceptacja, relacja, skuteczne metody i poczucie humoru. Jedną z moich kluczowych wartości jest naturalne i nawykowe praktykowanie “siostrzeństwa” poprzez wzmacnianie życzliwości wobec siebie i innych. Prywatnie staram się doświadczać radości w codzienności w pakiecie z wyzwaniami rodzicielstwa z parą kilkulatków.